PRACOWNIA KOMPUTEROWA

KOŁO TEATRALNE

OPEN

"Pieśni Bezscenne"

"Pieśni Bezscenne" to przedsięwzięcie badawczo-edukacyjne z tematyki tradycyjnych pieśni ludowych w woj. opolskim. Obejmuje badania terenowe zmierzające do udokumentowania oraz określenia stanu zachowania i przemian tej tradycyjnej części dziedzictwa kulturowego ludności autochtonicznej oraz napływowej. Materiał pozyskany podczas badań oraz pracy z nagraniami archiwalnymi zgromadzonymi przez Muzeum Śląska Opolskiego stanie się kanwą do opracowania działań edukacyjnych w formie lekcji muzealnych oraz warsztatów śpiewaczych pieśni ludowych skierowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. I tak: grupy dzieci z Opola będą mogły wybrać się na jedną z 10 przygotowanych lekcji a dorośli poznający pieśni ludowe na zajęciach w muzeum zaprezentować efekty swojej pracy podczas koncertu finałowego. Projekt zakłada również dotarcie z zajęciami także do mieszkańców mniejszych miejscowości województwa opolskiego, którzy nie mają możliwości skorzystać z oferty kulturalno-edukacyjnej Opola. Poza Opolem odbędzie się więc 10 godzinnych zajęć dla dzieci oraz 3 jednorazowe spotkania śpiewacze dla młodzieży i dorosłych. Oprócz udokumentowania zjawisk kultury muzycznej, efektem działań projektowych będą: prezentacja śpiewu tradycyjnego oraz publikacje tekstów o charakterze naukowym, a także popularnonaukowym w prasie oraz Internecie.

ODWIEDZIŁO NAS

W zeszłym tygodniu